تیلرسون در پاسخ به حمله شدید ترامپ؛ ترامپ غیر منضبط و لگام گسیخته است

رکس وزیر خارجه سابق آمریکا در اظهاراتی در پاسخ به حمله شدید ترامپ علیه خودش، رئیس جمهور آمریکا را فردی قانون شکن و ضد عقلانیت توصیف کرد.

تیلرسون در پاسخ به حمله شدید ترامپ؛ ترامپ غیر منضبط و لگام گسیخته است

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا اظهار داشت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کرات می خواست قانون را نقض کند، و وی را غیر منضبط و لگام گسیخته و بی توجه به جزئیات توصیف کرد.

تیلرسون که ماه مارس از سمت خود در وزارت امور خارجه آمریکا برکنار شد، هیچ کوششی نکرد تا رابطه ضعیف خود را با ترامپ طی مصاحبه کم سابقه شامگاه پنجشنبه در بخشی از یک ضیافت شام خیریه در تگزاس، تکذیب کند.

تیلرسون به باب شیفر خبرنگار کهنه کار سی بی اس نیوز گفت: من فکر می کنم بخشی از آن به این علت بود که ما به شدت در سبک ها و شیوه هایمان متفاوت هستیم. ما یک نظام ارزش مشترک نداشتیم.

تیلرسون گفت: من به او می گفتم، خب، آقای رئیس جمهور من درک می کنم شما چه کاری می خواهید انجام دهید,، اما نمی توانید آن را به آن شیوه انجام دهید - این کار قانون را نقض می نماید، این کار یک پیمان را نقض می نماید.

وی اضافه نمود: او واقعا ناامید و مایوس شد.

تیلرسون گفت: تصور می کنم او از من به عنوان فردی که هر روز به وی می گفت، شما نمی توانی این کار را انجام دهی و بیا در خصوص آنچه می توانیم انجام دهیم، صحبت کنیم، خسته شد.

تیلرسون، مدیر اجرایی سابق شرکت بزرگ نفتی اکسون موبیل، هیچ تجربه ای در دولت نداشت و هیچ گاه با ترامپ دیدار نکرده بود.

تیلرسون گفت: این برای من چالش برانگیز بود، چرا که من از شرکت منضبط اکسون موبیل برای کار با مردی آمدم که کاملا غیر منضبط و لگام گسیخته است، علاقه ای به مطالعه و خواندن ندارد، گزارش ها را نمی خواند و نمی خواهد وارد جزئیات بسیاری از چیز ها بگردد.

وزیر خارجه سابق آمریکا ادامه داد: ترامپ با افتخار ضد عقلانیت است و می گوید با دنبال کردن غرایز خود موفق می گردد و بیشتر از کارشناسان می داند.

ترامپ در مصاحبه ای اندکی پس از شروع به کار خود به عنوان رئیس جمهور، در پاسخ به سوالی در خصوص عادات مطالعه خود گفت به کتاب نگاه می نماید، اما تماس های تلفنی هر بار که وی کوشش می نماید خواندن را شروع کند، حواس او را پرت می نماید.

مشهودترین اقدامات سیاست خارجی ترامپ شامل خارج شدن از موافقتنامه های بین المللی از جمله توافقنامه پاریس در زمینه تغییرات آب و هوایی و توافق هسته ای با ایران است.

ترامپ برکنار شدن تیلرسون را به وسیله توییتر اظهار داشت.

مایک پمپئو جای تیلرسون را در وزارت امور خارجه آمریکا گرفت و این در حالی است که به نظر می رسد سبک و شیوه وی بیشتر مورد علاقه ترامپ باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تیلرسون در پاسخ به حمله شدید ترامپ؛ ترامپ غیر منضبط و لگام گسیخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیلرسون در پاسخ به حمله شدید ترامپ؛ ترامپ غیر منضبط و لگام گسیخته است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید